Як бути якщо кредит продали колекторським
Невиконання кредитних умов — це єдина причина, по якій фінансова установа змушена передати кредитний договір іншій компанії. Банк — установа, метою якого є отримання прибутку, а так як неплатоспроможність або несумлінність клієнта не сприяють збагаченню структури, його співробітники змушені звертати за колекторськими послугами. Еще если не платить кредит в манивео читайте тут.
Практичні поради для тих, чий борг потрапив в руки колекторам
Спілкування з подібними службами носить специфічний характер. Про особливості даної співпраці слід задуматися вже на ранніх етапах порушення кредитного договору.
Для передачі прав на заборгованість іншої організації повинні бути вагомі підстави. Можуть бути продані такі види договорів:
• споживчі позики;
• кредити, не підкріплені запорукою і не завірені поручителем;
• рахунки з овердрафтом;
Ознаки передачі заборгованості:
• повідомлення від фірми у вигляді листа або дзвінка;
• банківський рахунок закритий для внесення щомісячного обов’язкового платежу;
• повідомлення від банку, що договір переданий в розпорядження колекторської служби (як правило в форматі смс повідомлення чи дзвінка).
У разі, коли банк все-таки передав право вимоги іншій структурі, перше що потрібно зробити — це не панікувати. Сума грошової повинності не змінилася, і заборгував клієнт залишився в тій же ситуації. Важливо звернути увагу на свій контракт, в якому, як правило, прописані умови передачі зобов’язань.
Можливість передачі обов’язків за угодою іншій організації передбачена контрактом. Законом не заборонені дані дії.
Можливість продажу та її умови повинні бути прописані в договорі, в зворотному випадку, передача зобов’язань не правомірна і може бути оскаржена в суді.
Як позичальникові захистити свої інтереси
Відмінності заборгованості перед банком і перед колекторською фірмою в методах впливу на неблагонадійного позичальника. Если не выплатить долг в манивео читайте тут.
Щоб дати відсіч і не потрапити під вплив незаконних методів впливу потрібно слідувати декільком рекомендаціям:
1. Необхідно отримати копію рішення про продаж боргового зобов’язання. Законом передбачена можливість отримати його як банку, так і у колекторів. Відмова від видачі копії свідоцтва — це пряме порушення законодавства. Якщо документ не видається на руки боржнику, то він має всі підстави не повертати кошти і бути підтриманим в разі судового розгляду.
2. Наступний крок — це отримання повної розшифровки своїх платежів і прострочень. Це повинна бути роздруківка рахунку з усіма роз’ясненнями, тобто сума основної частини кредиту, відсотків, пені, штрафу і т.д. Для цього у всіх банківських установах передбачена довідка стандартної форми.
3. Зібрати весь пакет документів про виконані боргові зобов’язання (контракт, графік погашення, квитанції, банківську виписку про стан рахунку).
Дані етапи підготовки полегшать спілкування з новими кредиторами, а також допоможуть грамотно відстояти свої права в разі судового розгляду.
Виплата заборгованості колекторам
Виплату заборгованості слід починати, тільки після підтвердження, що зобов’язання перед установою справді продано, і він не став жертвою махінацій.
Поширеним є обман щодо можливості додавати до суми боргу свої відсотки, накрутки і штрафи. Дані дії не мають законної підстави. Манивео суд подает раз в год. Факт подібного вимагання повинен бути зафіксований і переданий в правоохоронні органи.
Також працівники служби як правило не можуть довести в суді правомірність своїх методів впливу на боржника. Моральний тиск, погрози, дзвінки на роботу, як правило, не мають нічого спільного з нормами права. Пошук зниклого клієнта через місце роботи або навчання з розголошенням даних про невиплачений борг також є серйозним порушенням прав громадян.
Крім того, суд виносить рішення про повернення грошових коштів, виходячи з можливостей обвинуваченого. Реальною є ситуація коли заборгував клієнт може виплачувати борг 10 років вносячи щомісячно мізерну суму.
Як правило, це не зацікавить колекторську службу. Незважаючи на всю делікатність ситуації з продажем обов’язків за контрактом, фінансова грамотність і акуратність здатні знайти вихід з будь-якої ситуації.