Клінкерні термопанелі та їх монтаж

клінкерні термопанелі монтаж

Монтаж клінкерних термопанелей

Фасад будинку — це його візитна картка, що формує загальне враження від будівлі. Тому з матеріалом для зовнішніх стін потрібно визначитися ще на початковому етапі будівництва. Треба, щоб він був міцним, захищав від холоду і вологи, і, звичайно, був естетично привабливим. Усім цим вимогам відповідають клінкерні термопанелі. Існують чотири види даного матеріалу: ПК-1, ПК-2, Пк-1 Ф і ПК-2 Ф. Відмінність між ними полягає в розмірах, фактурах, колірній палітрі і морозостійкості.

Давайте докладніше розглянемо особливості кожного виду панелей і способи їх монтажу.

Термопанель — це суцільна багатошарова конструкція, до складу якої входять утеплювальні та оздоблювальні матеріали з додаванням мармурової крихти або тріски.

Теплозахист панелі забезпечує пінополіуретан, який є стійким до впливу різних хімічних речовин та мікроорганізмів, грибків та цвілі.У нього досить тривалий термін експлуатації.До того ж, пінополіуретан погано горить.

Друга складова — це клінкерна плитка, що виготовлена ​​за допомогою екструзії або шляхом сухого пресування зі звичайної глини або зі спеціальної червоної.

Третій елемент — спресована дерев’яна тріска або мармурова крихта, які надають панелі міцність. Тріску зазвичай виготовляють з ялини, сосни або модрини, бо ці матеріали мають відмінні теплоізоляційні властивості.

Термопанелі типу ПК-1 і ПК-2 мають кріплення, що знаходяться на вбудованих металевих профілях, їх можна монтувати на обрешітку або на ідеально рівні стіни.

Панелі ж ПК-1 Ф і ПК-2 Ф не вимагають таких умов, вони універсальні, монтуються на будь-які поверхні.

Також існують спеціальні термопанелі для цоколя будівлі.

Основна робота йде з сухим матеріалом, крім етапу затирання, який повинен проводитися при плюсовій температурі атмосферного повітря, тому панелі можна встановлювати у будь-яку пору року.

Монтаж сам по собі не займає багато часу. Матеріал панелей легкий, відсутня необхідність додаткового посилення фундаменту для установки клінкерних плит.

До речі, впоратися з обробкою фасаду можна самостійно, вивчивши інструкцію по роботі з термопанелями. Не будуть потрібні ніякі спецінструменти, будівельні ліси або техніка. Все, що потрібно, можна придбати в магазині: перфоратор, шпателі, монтажну піну, дюбелі, затирочні суміш тощо.

Для розрахунку необхідного матеріалу для обробки, потрібно обчислити площу зовнішніх стін, виключаючи вікна і дверні прорізи. 1-го балону монтажної піни і 1-й пачки герметику вистачає на 20-ть термоплит, суміші для затирання витрачається з розрахунку 2 кг на 1 м².

Кріплення для панелей підбираються, виходячи зі стану стін. На рівну поверхню плити можна кріпити без додаткових конструкцій. В іншому випадку, потрібна установка дерев’яної обрешітки (по три бруски на кожну панель), з відстанню між брусками 40-45 см. Бруски повинні бути хорошої якості, оброблені антисептиком і засобами від загоряння. Також слід приділити увагу обробці отворів вікон, дверей і кутів будівлі.

Існує кілька способів монтажу:

• Розпилювання термопанелі під кутом 45º.Цей метод популярний, бо економічний, особливо при виборі стилю кладки «під цеглу». Він не вимагає монтажу кутових вставок.В першу чергу розрізані панелі встановлюються на кутах, а потім — на решті поверхні стіни.Розпиляти панель можна на спеціальному виробничому обладнанні.

• При другому способі монтажу застосовуються клінкерні накладні кутові елементи. Якщо ви хочете надати будівлі якийсь рельєф, використати різні кольори і фактури, виберіть цей варіант.Накладні деталі фіксуються на фасаді за допомогою спеціального плитковогоклею, і це перешкоджає промерзанню кутів.

• Третій метод також пов’язаний із застосуванням деталей, виготовлених з природного каменю, або з фігурним пінополіуретановим декором, а також спецелементів з нього.

На термопанелі є пазо-гребневі з’єднання, що дозволяють легко суміщати плити між собою. Для фіксування панелі знадобиться близько шести саморізів або більше. Стики між панелямизаповнюються силіконовим герметиком, що перешкоджає потраплянню в них вологи.

Монтаж починається з розмітки горизонтальної лінії для установки алюмінієвого профілю, на 20 см нижче рівня підлоги. Між цоколем і вимощенням необхідно залишити проміжок, щоб попередити деформацію конструкції.

Потім встановлюються вертикальні маяки на фасаді. Якщо не передбачений монтаж цокольного профілю, і панель встановлюється прямо в землю, то опорою для неї будуть дерев’яні бруски або сталеві куточки.

Монтаж панелей починають з лівого кута будівлі, рядами зліва направо. Закріплюють термоплити за допомогою саморізів і дюбелів, не забуваючи заповнювати монтажною піною шви між панелями. Піну також потрібно використовувати відразу після того, як встановлено перший рівень плит, щоб повітря не потрапило за матеріал.

Далі монтують верхній ряд таким же чином.А потім інші панелі знизу-вгору.Завершальний етап — затирання швів морозостійким складом, обов’язково при плюсовій температурі повітря.

Зберігати і транспортувати термопанелі варто акуратно, дотримуючись простих правил:

— не ставити упаковки з панелями одна на одну;

— знімати пакувальну плівку треба безпосередньо перед початком робіт з панелями;

— використовувати рівну поверхню для горизонтального зберігання панелей;

— не допускати перебування панелей в розпакованому вигляді більше 10 днів;

— не піддавати панелі впливу сонячних променів.

Таким чином, клінкерні термопанелі — прекрасний вибір для обробки фасаду вашого будинку, вони універсальні, мають ряд корисних властивостей, а також естетичний зовнішній вигляд, їх легко і просто встановити.

Купити термопанелі в Україні можна у відомого українського виробника термоплит — ТОВ «Роял фасад» TM Royal Fasade, який займається реалізацією високоякісного сертифікованого продукту марок:

— Feldhaus Klinker (Німеччина);

— CERRAD, PARADYZ і KINGKLINKER (Польща);

— преміум-сегмент виробів ТМ Royal Fasade, а також багато інших.

Продаж проводиться за привабливими для покупців цінами в регіонах України: Київ, Миколаїв, Дніпро, Запоріжжя, Одеса, Херсон

Комментарии запрещены.

Огнеупорные материалы